Złote zasady aranżowania kuchni w bloku


Kuchnia nazywana jest sercem domu. To najważniejsze pomieszczenie, które podczas urządzania trzeba bardzo dobrze zaplanować, aby było funkcjonalne i wygodne. Niestety dosyć trudno aranżuje się kuchnię w bloku, ponieważ zwykle to pomieszczenie ma ledwie kilka metrów kwadratowych. Na szczęście znajomość złotych zasad pomoże.

Funkcjonalne aranżacje kuchni w bloku

Kuchnie w bloku zwykle mają niewielki metraż. Jednocześnie na tej powierzchni trzeba przecież zmieścić nie tylko szafki, ale też sprzęt AGD. Jak zatem rozmieścić to wszystko, aby było ładnie i funkcjonalnie? Trzeba wszystko rozrysować na kartce papieru lub w programie do projektowania.

Najlepiej zaznajomić się właśnie z obsługą jakiegoś darmowego programu. Jeśli to zbyt trudne, można wybrać się do dekoratora lub architekta wnętrz, który zrobi to za nas. Dobrym pomysłem jest również wybranie firmy, która produkuje meble na wymiar i współpracuje z architektem. Wtedy ta osoba wszystko zaplanuję za nas, słuchając o potrzebach i pomysłach.

Każdy centymetr kwadratowy się liczy

Funkcjonalne Aranżacje kuchni w bloku to takie, w których uda się wykorzystać dosłownie każdy centymetr kwadratowy powierzchni. To wydaje się trudne, ale jeśli dobrze się wszystko zaplanuje, jest to możliwe.

Ważne jest między innymi to, aby zaplanować sobie jak najwyższe szafki, takie, które sięgają nawet do sufitu. Dzięki temu uda się w nich zmieścić naprawdę dużo różnych rzeczy, na przykład zastawę stołową czy sprzęt AGD. Kolejny ważny punkt programu to tak zwany trójkąt roboczy. Chodzi o rozmieszczenie zlewu, blatu roboczego oraz kuchenki. Od dobrego ustawienia tych elementów zależy wygoda podczas gotowania.

Dobra jakościowo meble i AGD

Kuchnie urządza się na wiele lat. Warto zatem stawiać na wyposażenie naprawdę dobrej jakości, które kosztuje trochę więcej, ale służy bez zarzutu.

Żeby w małej kuchni osiągnąć tak zwany efekt wow, trzeba postawić na to, co ładne i jakościowe. Na szczęście mała kuchnia to mniejsze wydatki związane z urządzaniem, bo trzeba zamówić mniej kafli, mebli czy płytek do położenia na podłogę.