Kostkarka do lodu – nie tylko do baru. Jaką kostkarkę kupić do domu?


Kostkarki do lodu to urządzenia, które są powszechnie używane w gastronomii. Spotykane są głównie w barach, pubach czy w restauracjach, gdzie służą do szybkiego szykowania dużych ilości lodu. Kostkarki można kupić też do użytku domowego. Dlaczego warto? Co wybrać?

Dlaczego warto mieć kostkarkę do lodu?

Samodzielne przygotowywanie lodu w zamrażarce za pomocą tacek i torebek może być Barcz czasochłonne i niewygodne. Najpierw trzeba uważać, aby nie rozlać wody, potem zaczekać parę godzin, aby lód był gotowy, a następnie delikatnie go usunąć, aby nie upadł na ziemię.

Właśnie dlatego coraz więcej osób, które często korzystają z lodu, decyduje się na zakupienie kostkarki do lodu. To urządzenie, które pozwala na szybkie i wygodne przyszykowanie dużych ilości lodu do drinków, smoothie, koktajli oraz innych chłodzonych napojów. Dodatkowo pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni w zamrażarce.

Jak działa kostkarka od lodu?

Urządzenie jak kostkarka do przygotowywania lodu najczęściej przygotowuje go w specjalnych pojemnikach, do których napływa woda. Lód może mieć wtedy formę kostek albo też walców. Wybrane kostkarki do lodu pozwalają również na zmianę wielkości kostek.

Aby przyszykować potrzebny lód, wystarczy tylko wlać do kostkarki wodę, a następnie uruchomić ją przyciskiem. Urządzenie następnie zaczyna produkcję lodu, który jest gotowy zazwyczaj po paru, parunastu minutach.

Domowe kostkarki pozwalają na przygotowanie zwykle 6-12 kostek lodu jednocześnie. Profesjonalne modele dla gastronomii mają już znacznie większą wydajność.

Jaką kostkarkę do lodu warto kupić?

W sprzedaży można znaleźć różne kostkarki. Do domu najlepiej wybrać urządzenia dedykowane do użytku domowego, czyli o mniejszej wydajności, ale też o kompaktowej formie oraz o niższej cenie.

Cechy dobrej kostkarki do użytku domowego:

– pojemność minimum 1 litra
– wydajność na poziomie kilku, kilkunastu kilogramów lodu na dobę
– czytelny i łatwy w obsłudze panel sterowania
– kompaktowe wymiary dla łatwego przechowywania
– atrakcyjny design pasujący do aranżacji kuchni

Za kostkarkę do lodu najczęściej trzeba zapłacić cenę od około 350 złotych do ponad 600 złotych w zależności od wybranego modelu. Profesjonalne kostkarki gastronomiczne to już wydatek paru tysięcy złotych.

Kostkarki do lodu dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.