Zastosowanie kubków plastikowych


Kubki jednorazowe to bardzo praktyczne rozwiązanie stosowane w branży gastronomicznej, spożywczej oraz medycznej. Umożliwiają nie tylko szybkie zaspokojenie potrzeb klienta, ale także zapewniają bezpieczeństwo higieniczne zgodne z wymogami sanitarnymi.

Zastosowanie kubków plastikowych

Największe zastosowanie kubki jednorazowe plastikowe mają w lokalach gastronomicznych, które oferują napoje na wynos. Można w nich serwować świeże soki, lemoniady, smoothie, piwo oraz napoje gorące (kawa, herbata, czekolada). Korzystanie z kubków jednorazowych umożliwia obsługę dużej liczby w krótkim czasie. To bardzo ważne zwłaszcza w porze porannej, kiedy każdy spieszy się do pracy i nie ma czasu na delektowanie się aromatyczną kawą w domu.

Choć branża gastronomiczna zużywa największą ilość kubków plastikowych, to mają one znacznie szersze zastosowanie. Powszechnie używane są także podczas masowych imprez plenerowych, to najlepszy sposób na zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa higienicznego. Małe Kubeczki plastikowe doskonale nadają się do promocji nowych marek wprowadzanych na rynek.

Kubki plastikowe chętnie wykorzystywane są również przez przemysł spożywczy, który oferuje w nich różnego rodzaju słodkie desery oraz lody. To bardzo wygodna dla klientów forma oferowania małych porcji.

Kubki jednorazowe konieczne są przy wszystkich automatach serwujących zimne i gorące napoje. Ich rozmiar musi być dostosowany do konkretnego modelu automatu. Automaty do napojów spotykamy w biurach, szpitalach, galeriach handlowych, budynkach użyteczności publicznej.

Kubki jednorazowe plastikowe mają zastosowanie także w gospodarstwach domowych. Ułatwiają zorganizowanie grilla lub kinder party.

Dlaczego warto stosować kubki plastikowe?

Stosowanie jednorazowych kubków plastikowych pozwala obniżyć koszty działalności lokalu gastronomicznego. Przede wszystkim są bardzo tanie (kilka groszy za 1 szt.), zajmują mało miejsca i nie wymagają dodatkowej powierzchni magazynowej, pozwalają także zmniejszyć koszty wody, płynów do mycia oraz eksploatacji wyparzarki.

Kubki plastikowe posiadają certyfikat bezpieczeństwa, oznacza to, że nie wchodzą w żadne reakcje z żywnością i nie mają wpływu na zdrowie konsumentów. Produkowane są z plastiku, który podlega recyklingowi, a więc nie wpływa negatywnie na środowisko.

Producenci oferują personalizowane kubki plastikowe, które skutecznie można wykorzystać w marketingu do promowania firmy. To najtańsza i skuteczna forma reklamy.