Jakie warto wybrać skrzynie na owoce?


Rynek sadowniczy w Polsce nie działałby tak dobrze od pół wieku, gdyby nie skrzynie na owoce. To właśnie dzięki nim możliwy jest bezpieczny transport, jak i przechowywanie różnych produktów, szczególnie tych spożywczych. Nastąpiła jednak znacząca zmiana – coraz częściej odchodzi się od skrzynek drewnianych na rzecz kistenów plastikowych.

Skrzynki sadownicze w ofercie profesjonalnej firmy

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia kwestii, dlaczego skrzynie na owoce z tworzywa sztucznego mają przewagę nad drewnianymi, najpierw odpowiemy na pytanie, gdzie takie pojemniki można zakupić. Okazuje się, że są one dostępne w wielu sklepach zajmujących się sprzedażą artykułów przeznaczonych dla branży logistycznej i niemal każdej gałęzi przemysłowej. Jedno z takich przedsiębiorstw funkcjonuje już od przeszło 60 lat!

Jeżeli chodzi o dzisiejsze skrzynki plastikowe na owoce producent nie tylko je projektuje, ale także proponuje ich wynajem. To bardzo ciekawe rozwiązanie dla właścicieli sadów. Potrzebują przecież oni mnóstwo sztuk tego typu skrzyń. Bez nich nie daliby rady w łatwy sposób dostarczać jabłek, gruszek, śliwek czy innych owoców do hurtowni.

Skrzynki sadownicze plastikowe

W pewnym momencie przychodzi czas na zmiany. Co prawda, nadal można spotkać dawne skrzynie wykonane z drewna, ale po kilkudziesięciu latach widać nowy trend. Nic dziwnego. Bardziej wytrzymałe, lepiej chroniące produkty spożywcze – tym charakteryzują się skrzynki plastikowe na owoce Producent takimi słowami będzie je zachwalał.

Co ciekawe, to nie wszystkie zalety. Skrzynki sadownicze mają gładkie powierzchnie, są zatem łatwiejsze w czyszczeniu (spełniają bardzo wysokie standardy higieniczne). Zaskakują swoją odpornością, stabilnością oraz lekkością. Stąd można je szybko przenosić i układać na przyczepie albo w magazynie.

Inne zalety

Wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że skrzynki drewniane są ładniejsze, ale w przypadku transportowanie owoców oraz ich przechowywania nie to jest najważniejsze. Bardziej istotna jest kwestia oszczędności. Kisteny z tworzywa sztucznego można używać wielokrotnie. Są więc przyjazne dla środowiska. Nie grozi im wilgoć ani czynniki chemiczne, dlatego bez obaw mogą stać na zewnątrz.

Powyższe informacje powodują, że zdecydowanie warto zakupić tańsze, bardzo bezpieczne i praktyczne skrzynie na owoce w wersji plastikowej, dostępne w różnym rozmiarze.