Dieta o niskiej kaloryczności


Rodzajów diet jest bardzo dużo. Wszystkie są skuteczne tylko, jeśli przestrzegamy zasad w nich obowiązujących. W ostatnim czasie najbardziej popularna stała się dieta niskokaloryczna. Jest ona bardzo restrykcyjną dietą, lecz najskuteczniejszą. Dieta z niską podażą kalorii jest znana wszystkim dietetykom.

Dieta 1000-1400 kalorii

Do redukcji masy ciała niezbędna jest mniejsza zawartość kalorii spożywanych w ciągu dnia posiłkach. To przyniesie szybkie i długotrwały efekty diety odchudzającej. Dlatego tak popularna w ostatnim czasie stała się Dieta niskokaloryczna. Główna zasada to spożywanie mniej niż 1500 kcal dziennie przy umiarkowanej aktywności fizycznej.

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędna jest odpowiednia i zbilansowana dieta. Dlatego też powinna ona być ustalona przez dietetyka lub trenera personalnego. Szczególnie jeśli uprawiamy aktywność fizyczną.

Efekty długotrwałe przy zbilansowanej diecie

Jeśli spożywamy mniej kalorii, niż nasz organizm powinien przyjąć to z pewnością redukcja masy ciała odbędzie się szybciej. Należy jednak pamiętać, by posiłki, które spożywamy na diecie, były wartościowe w mikroelementy i substancje odżywcze.

Dlatego niezależnie od rodzaju diety ważne jest to, co jemy oraz w jakiej ilości. Dieta niskokaloryczna może zawierać węglowodany, tłuszcze i białko w odpowiednich proporcjach. Białko odgrywa w odżywianiu szczególną rolę. Wpływa na przyspieszenie tempa przemiany materii, dzięki czemu pobudza organizmu do spalania tkanki tłuszczowej. Dzięki zbilansowanym składnikom nasz organizm będzie mieć wszystko to, co potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Diety bez efektu jojo

Każda dieta, nawet ta najbardziej restrykcyjna, będzie skuteczna jeśli przeprowadzimy ją z rozsądkiem. Nawet po jej zakończeniu trzeba starać się prawidłowo odżywiać oraz prowadzić aktywny tryb życia przez cały czas, a nie tylko podczas diety.

Stare nawyki żywieniowe po zakończonej diecie często prowadzą do efektu jojo. Żadna dieta nie przyniesie efektów na długi czas przy jedzeniu fastfoodów, napojach gazowanych i tym podobnych rzeczach. Nawet jeśli w ciągu dnia będziemy spożywać małą ilość kalorii, to i tak tego typu odżywianie nie będzie dla naszego organizmu odpowiednie i zdrowe.