Na czym polega dieta 2000 kcal?


Wśród popularnych diet można wskazać między innymi dietę 2000 kcal. Warto dowiedzieć się na jej temat nieco więcej, a także zapoznać się z jej specyfiką.

Specyfika diety 2000 kcal

Dieta 2000 kcal to dieta, w której każdego dnia spożywa się około dwóch tysięcy kalorii. Nie jest to dieta zbyt rygorystyczna, dlatego może ją stosować każdy człowiek. Można w niej zauważyć wypośrodkowanie zapotrzebowania kalorycznego, które jest niezbędne do utrzymywania funkcji życiowych oraz wagi. W niektórych przypadkach dieta 2000 kcal może prowadzić do redukcji masy ciała. Jednak aby określić zapotrzebowanie kaloryczne konkretnego człowieka należy je obliczyć uwzględniając wszystkie najważniejsze dane.

Dla kogo dieta 2000 kcal?

Dieta na cholesterol to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną się zdrowo odżywiać na co dzień. Zapotrzebowanie kaloryczne u wielu kobiet nie przekracza 2000 kcal, dlatego dzięki stosowaniu tej diety możliwe jest utrzymywanie swojej masy ciała. Natomiast jeśli dołączy się do tego rodzaju diety również regularną aktywność fizyczną to możliwa jest utrata masy ciała, co szczególnie sprawdzi się u osób z nadwagą lub otyłością.

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

BMR oznacza dzienne zapotrzebowanie kaloryczne konkretnej osoby. Dzięki obliczeniu tego wskaźnika możliwe jest oszacowanie ilości kalorii, którą człowiek powinien spożywać każdego dnia. Podczas obliczania BMR bierze się pod uwagę takie aspekty jak wiek człowieka, jego wzrost, masa ciała, a także ilość i jakość uprawianej aktywności fizycznej.