Zalety korzystania ze stołków barowych


Hokery kuchenne to wysokie krzesła, które są stawiane bezpośrednio przy barach i blatach. Są dużo wyższe niż tradycyjne krzesła, a mimo to są dla nich dobrą alternatywą. Jakie są zalety korzystania z nich?

Mało miejsca

Krzesła barowe zajmują dużo mniej miejsca niż zwykłe krzesła. W związku z tym nadają się idealnie do małych mieszkań i niewielkich kuchni. Stołek barowy pozwala na wygodne siedzenie przy blacie. Można wtedy w spokoju i wygodnej pozycji zjeść posiłek czy wypić kawę. Hokery kuchenne sprawdzają się też doskonale w restauracjach i kawiarniach. To świetny sposób na optymalne wykorzystanie miejsca… a przecież w lokalach gastronomicznych każdy centymetr jest na wagę złota.

Design

Krzesła barowe mają świetny design. Wyglądają nowocześnie i elegancko. W związku z tym mogą być ozdobą aranżacji wnętrza. Pomieszczenie z nimi prezentuje się wyjątkowo dobrze, bo jest czymś niezwykłym. W końcu, krzesła barowe nie znajdują się w każdym domu. To swego rodzaju ciekawostka, a wszystko co jest inne – przyciąga spojrzenia. Stołki barowe są dostępne w wielu wzorach i modelach. Z całą pewnością znajdziesz taki, który najbardziej przypadnie Ci do gustu. Możesz postawić na krzesło tapicerowane albo wykonane z drewna. Możesz wybrać hoker kuchenny z nogą zrobioną ze stali lub z ciepłego drewna. Ciekawą propozycją są stołki wykonane z tworzywa sztucznego. Są one wyjątkowo ozdobne i wyglądają jak gdyby zostały przeniesione z przyszłości. To doskonała propozycja dla tych, którzy nie boją się nowoczesnego i odważnego wzornictwa. Odpowiada ono również stylowi retro.

Wygoda użytkowania

Stołek barowy to bardzo wygodny typ siedziska. Daje oparcie dla pleców – najczęściej dla części lędźwiowej. Hokery zazwyczaj nie mają żadnego oparcia lub jest ono bardzo niskie. Pozwala ono na zajęcie wygodnej pozycji. Dodatkowy komfort daje podnóżek. Dzięki niemu nogi nie zwisają bezwładnie z krzesła, ale są oparte. Pozwala to na przyjęcie swobodnej pozycji, co jest ważne dla każdego, kto ceni sobie komfort. Co ważne, wiele osób po prostu lubi siedzieć na hokerach kuchennych. Z całą pewnością zauważysz, że szybko znajdą się one w sercu każdej imprezy. W końcu, przecież każda przenosi się do kuchni. Stołki te pomogą też w oddzieleniu dwóch różnych stref – kuchni lub jadalni oraz pokoju dziennego.