Jednorazowe kubki na napoje


Kubki jednorazowe są powszechnie stosowane tam, gdzie muszą być zachowane szczególne warunki higieniczne. Przede wszystkim są to lokale gastronomiczne oferujące napoje na wynos, różnego rodzaju placówki i firmy z dystrybutorami wody.

Rodzaje kubków jednorazowych

Na rynku najpopularniejsze są jednorazowe kubki plastikowe lub papierowe. Do serwowania napojów gorących lepsze są kubki papierowe, ale także kubek plastikowy doskonale spełni swoje funkcje w przypadku gorącej kawy lub herbaty. Niezbędne do tego są odpowiednie wieczka, które zapobiegają wystygnięciu napoju i jego wylaniu. Bardzo często mają dzióbki do picia lub otwory na rurki.

Zalety kubków plastikowych

Nie ulega kwestii, że ich największą zaletą jest niska cena jednostkowa i uniwersalność. Można stosować je zarówno do napojów zimnych, jak i gorących. Dostępne są w pojemności od 80 ml do 500 ml, co pozwala dobrać ich wielkość w zależności od potrzeb. Kubki jednorazowe są bardzo tanie, co decyduje o ich dostępności.

Z tego względu bardzo często wykorzystywane są także w gospodarstwach domowych. Najlepiej sprawdzają się podczas imprez organizowanych dla dzieci lub dla znajomych przy grillu w ogrodzie. Dla dzieci są bezpieczne, a po imprezie nie trzeba ich myć. Kubki plastikowe podlegają recyklingowi, co ze względu na ochronę środowiska jest bardzo ważną ich zaletą.

Kubki plastikowe – zastosowanie

Ze względu na swoją uniwersalność plastikowy kubek ma bardzo szerokie zastosowanie. Dodatkowo możliwości te zwiększa różna wielkość kubków plastikowych, którą można dostosować do potrzeb.

Do degustacji w zupełności wystarczą te najmniejsze. Do serwowania kawy, herbaty i napojów zimnych najczęściej wykorzystywane są kubki o pojemności 200 ml. Podczas imprez masowych do promocji firm piwowarskich stosowane są kubki 500 ml.

W przypadku napojów kolorowych najlepiej sprawdzają się plastikowe kubki przeźroczyste, które pozwalają na uwypuklenie koloru napoju. Na przyjęcia dla dzieci lepszym wyborem będą plastikowe kubki kolorowe, które zawsze wzbudzają ich zachwyt i pobudzają ich kreatywność.

Kubek plastikowy z nadrukiem to także łatwy i tani sposób na promocję wizerunku firmy. Bardzo często korzystają z tego duże koncerny produkujące napoje i koncerny piwowarskie.