Ile promili alkoholu mam we krwi?


Grudzień – miesiąc przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Z jednej strony jest to czas spokoju, refleksji. Druga strona medalu jednak wskazuje na to, że jest to również czas spożywania większej ilości alkoholu. Co zatem zrobić, by powroty były równie bezpieczne, co wyjazdy na święta?

Wirtualny alkomat

Wirtualny alkomat, alkomat online, alkotest online – brzmi dość niewiarygodnie? No właśnie nic bardziej mylnego! Alkotest online jest naprawdę skutecznym sposobem na to, jak sprawdzić poziom zawartego alkoholu we krwi. Nie trzeba tutaj kontaktować się z policją czy strażą miejską. Nie trzeba wzywać funkcjonariuszy na miejsce, czy kupować dość drogich alkomatów. Wystarczy włączyć komputer bądź telefon i wpisać w wyszukiwarce „alkomat online”. Następne kroki są już banalnie proste.

Alkotest online – co zrobić, by wiedzieć?

Wchodząc na kalkulator promili, trzeba będzie podać kilka podstawowych informacji o sobie. Jakich? Przede wszystkim należy podać swoją płeć – nie ma co ukrywać, kobiety zupełnie inaczej „gromadzą” alkohol niż mężczyźni. Następnie trzeba będzie podać swój wzrost oraz wagę. Oczywistym jest przecież, że wysoka i tęga osoba będzie w stanie wypić nieco więcej niż niska i filigranowa. Do wskazania poziomu alkoholu zawartego w organizmie, potrzebne będą jeszcze: wiek i ogólny zarys sylwetki (drobna, normalna, krępa). W kolejnym kroku trzeba będzie podać co się wypiło i w jakich ilościach. Będą to na przykład: duże piwo (500 ml), małe piwo (350 ml), lampka wina (75 ml), kieliszek szampana (120 ml), wódka (50 ml) i tym podobne. Wybierając kolejne rodzaje alkoholu trzeba będzie podać ilość , czyli na przykład „dwa duże piwa”.

Kolejny etap to podanie przekąsek bądź posiłków, które były spożywane jednocześnie z popijanym alkoholem. Nie trzeba będzie oczywiście podawać dokładnych informacji, na przykład: dwie paczki małych chipsów, kilka paluszków i kanapka. Bynajmniej! Należy jedynie określić czy jadło się dużo i tłusto, mało czy w ogóle nie spożywało się żadnego pożywienia. W ostatnim kroku, należy podać dokładną datę i czas rozpoczęcia spożywania alkoholu (na przykład: 13.12.2019, godzina 18:30) oraz czas zakończenia spożywania wysokoprocentowych napojów (na przykład: 14.12.2019, godzina 1:30). Po wpisaniu tych danych, należy kliknąć „pokaż wynik” i odczytać pomiar.

Pomiar alkotestu online jest wiarygodny na tyle, na ile wiarygodne dane zostały przedstawione podczas wywiadu. Im bardziej szczegółowe informacje, tym pomiar będzie dokładniejszy. Warto jednak zastosować najstarszą metodę świata: „jak się pije, to się nie jedzie” i wszystko na pewno zakończy się sukcesem.