Jak kupić dobry syrop?


Syropy owocowe to produkt, który naprawdę wiele osób z nas bardzo lubi i sobie ceni. Co więcej – cenią go również nasze pociechy. Stanowi doskonałą alternatywę dla kawy, herbaty, wody – której smaku wiele osób nie lubi- oraz oczywiście wszelkich gazowanych napojów. Pytanie jednak pojawia się jedno – mianowicie, jaki producent syropów będzie najlepszy?

Po co szukać dobrego producenta syropów?

No dobrze – zacznijmy od tego w ogóle, że po co nam jakiś dobry producent syropów? Nie wystarczy taki zwykły ze sklepu? Otóż niestety nie do końca. Warto bowiem przyjrzeć się etykietkom takiego zwykłego syropu kupowanego w sklepie. Najczęściej jest to syrop glukozo- fruktozowy pomieszany z wodą, cukrem i ewentualnie kilkoma procentami soku.

A przecież to zaprzecza w ogóle idei kupowania syropu! Zazwyczaj bowiem kupujemy syrop, aby właśnie nie pić ciągle soków z wysoką zawartością cukru, kiepskiej jakości napojów, produktów gazowanych itp. Warto zatem zdecydowanie zainwestować w dobrego producenta syropów.

Czym cechuje się syrop od dobrego producenta?

No właśnie – jednak w zasadzie to czym będzie się charakteryzował takiej wysokiej jakości syrop? Przede wszystkim warto spojrzeć na etykietę. Z niej jasno będzie wynikało, że będzie ona zawierał co najmniej 50% soku. Generalnie jeśli nie spotkamy tak dobrego syropu – ponieważ niestety jest to rzadkość, to chociaż warto znaleźć syrop, który w ogóle na pierwszym miejscu posiada sok z owoców.

Dalej – dobrej jakości producent syropów na pewno nie używa żadnych dodatków typu syrop glukozowo – fruktozowy, konserwanty, aromaty itp. Jego data ważności też nie sięga kilku lat wprzód. Zasadniczo dobrej jakości syrop będzie składał się tak naprawdę tylko z wody, soku oraz cukru…

Gdzie szukać dobrych jakościowo syropów owocowych?

Trudno będzie takie wyroby znaleźć w jakiegokolwiek rodzaju marketach dużych. Lepiej jest poszukać lokalnych sklepików z produktami ekologicznymi. Takie syropy także łatwo powinny się znaleźć w miejscowościach położonych pod dużymi miastami.

Warto jeszcze na koniec wspomnieć o jednej sprawie, a mianowicie o tym, że w zasadzie to całkiem dobrym pomysłem będzie także samodzielne zostanie takim producentem syropów dla swojego domu. W końcu nie jest to w zasadzie nic trudnego, a naprawdę doskonale się sprawdza. W internecie przepisów na domowy sok jest naprawdę mnóstwo. W zasadzie wszystkie jednak sprowadzają się do zasypania cukrem owoców latem i potem przechowywania ich w ładnych buteleczkach… Warto zatem spróbować!