Tradycja i nowoczesność w kuchni


Kuchnia to miejsce, którego wystrój bardzo często balansuje pomiędzy tradycją, a nowoczesnością. Tradycyjna stylistyka to coś, po co sięgamy dzisiaj bardzo często. Dzięki niej można poczuć się dobrze i bezpiecznie. Jednocześnie współczesność oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań, które znacznie ułatwiają życie.

Styl retro – odpowiedź na różne potrzeby

Retro wydaje się być wprost idealną odpowiedzią na wyżej wskazane potrzeby. Ten styl jednocześnie sięga po tradycyjne rozwiązania pod względem stylistyki, jak również po nowoczesne technologie, dzięki którym praca w kuchni jest o wiele łatwiejsza. Dzisiejsze produkty w stylu retro są więc jednocześnie czymś tradycyjnym i mocno zakorzenionym w przeszłości, jak i na wskroś współczesnym.

Taka stylistyka w kuchni staje się ostatnio coraz bardziej popularna. Kuchenka retro wolnostojąca – marzenia wielu zwolenników tego stylu jest obecnie o tyle osiągalna, że projekty retro można znaleźć już niemal w każdym, dużym salonie AGD. Do tej stylistyki sięgają również coraz częściej młodzi projektanci, których sprzęty znaleźć można w najlepszych sklepach.

Różne rodzaje retro

Jak się okazuje nie ma jednego rodzaju retro, a pojęcie to jest bardzo pojemne znaczeniowo. Kuchenka retro wolnostojąca nie jest zatem czymś całkowicie oczywistym i mogą się za nią kryć bardzo zróżnicowane koncepcje.

Po pierwsze istnieje nurt, który odwołuje się wyłącznie do dawnej stylistyki, w którym istotny jest wyłącznie wygląd sprzętów. Oprócz tego, projektanci niektórych rodzajów urządzeń stawiają również na bardzo wysoką jakość, na tym polu również wykorzystując dawne rozwiązania. Bardzo popularnym kierunkiem jest tu kierowanie się tradycją w warstwie wizualnej przedmiotów, a nowoczesnością w tym jak są wykonane i jak działają.

Retro – bardziej tradycja, czy nowoczesność?

Tak rozumiane retro nie jest więc ani tradycją, ani czymś na wskroś nowoczesnym. Projekt wspomnianej wcześniej kuchenki retro wolnostojącej posiada elementy odwołujące się do bardzo różnych stylistyk, ale do żadnej nie należy w pełni.

Wydaje się, że współczesny styl retro jest zdecydowanie bardziej nawiązywaniem do przeszłości, niż do niej faktycznym powrotem. Zwłaszcza, że projekty retro to bardzo często dość luźna interpretacja sprzętów sprzed lat.

Kuchenka retro wolnostojąca znajdziesz w ofercie Lofra.pl.