Susz warzywny – prosty produkt, ale skomplikowany wybór


W ostatnich czasach dużą popularność wśród sklepowego asortymentu zyskuje susz warzywny, który może być stosowany do wszystkich, wytrawnych dań kulinarnych. Oferta producentów jest bardzo zróżnicowana, dlatego konsumenci mogą wybierać wśród swoich ulubionych smaków warzyw. Na co zwracać uwagę kupując susz warzywny?

Ważne parametry suszu warzywnego

Producenci chcąc przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, oferują nowe i wciąż ulepszane odsłony suszu warzywnego. Decydując się na zabranie produktu tej kategorii ze sklepowej półki warto zwracać uwagę nie tylko na jego skład, ale i objętość, która wbrew pozorom jest bardzo istotna. Unikać należy produktów, które dostępne są w dużych opakowaniach. Dlaczego? Aromat suszu warzywnego bardzo szybko się ulatnia, a jednocześnie jest to produkt bardzo wydajny i nie używany każdego dnia. Duże opakowanie, które będzie stało w kuchennej półce, szybko straci swoje walory smakowe i zapachowe i może po jakimś czasie okazać się produktem nieużytecznym i nic nie wnoszącym do smaku potraw. Warto zatem postawić na mniejsze opakowania.

Mylący kolor

Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście susz warzywny pochodzący od renomowanego producenta, który wyprodukowany jest z wysokiej jakości warzyw, najlepiej sezonowych. Decydując się na zakup suszu z pomidorów, warto zwracać uwagę na kolor mieszanki. Jeśli barwa cząsteczek jest blada i żółtawa, oznacza to, że produkcja suszu odbywała się poza sezonem, kiedy warzywa te nie odznaczały się wysoką jakością. Umiejętność wyboru dobrego suszu jest obecnie sztuką, ponieważ zbyt intensywna barwa cząsteczek, także potrafi być myląca. Niestety niektórzy producenci dodają do suszu barwniki, aby przyciągnąć do siebie klientów. Takie produkty należy oczywiście omijać szerokim łukiem.

Jak wspomniano wcześniej, susze warzywne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem współczesnych konsumentów, dlatego też można je znaleźć w każdym sklepie. Warto jednak rozejrzeć się za produktami od renomowanych producentów, którzy korzystają wyłącznie z najlepszych warzyw i sprawdzonych upraw. Wysokiej jakości susz można zamówić również w sklepach internetowych, szczególnie tych ze zdrową żywnością. Jest to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie, dla osób, które nie mają czasu na tradycyjne zakupy.