Plastikowa skrzynka na piwo – niezawodne rozwiązanie w transporcie


Sprzedaż napojów, szczególnie tych produkowanych w szklanych butelkach, wymaga specjalnych warunków transportu i magazynowania. Jeśli oferowane jest na przykład piwo, rozwiązaniem które najlepiej się sprawdza, z punktu widzenia logistyki i dystrybucji, są skrzynki na piwo.

Plastikowa skrzynka na piwo – niezawodne rozwiązanie w transporcie

Opakowania ze szkła są cenione w branży napojów alkoholowych. Mają wiele zalet, chociaż wymagają szczególnego traktowania na poszczególnych etapach łańcucha logistycznego. Niezawodnym rozwiązaniem podczas transportu, czy magazynowania są skrzynki na piwo.

Te niepozorne plastikowe pojemniki są niezastąpione, gdy przewozimy gazowany napój z fabryki do hurtowni, czy z hurtowni do sklepu. Spełniając odpowiednie parametry techniczne, doskonale wpisują się w palety, są też łatwe do przewozu za pomocą samochodów dostawczych. Plastikowa skrzynka na piwo to także pojemnik sztaplowany, dzięki któremu maksymalizowane jest wykorzystanie powierzchni w magazynach, czy sklepach. I choć jest to rozwiązanie znane od wielu lat, producenci opakowań stale je udoskonalają, aby sprostać wymogom nowoczesnej logistyki.

Skrzynka na piwo, jako element kampanii marketingowej

Oprócz względów logistycznych, skrzynki na piwo pełnią jeszcze ważną rolę z punktu widzenia marketingu. Producenci napojów gazowanych przykładają ogromną rolę do opakowania butelek, chcąc by swoim oryginalnym kształtem i nietuzinkową etykietą przyciągały klientów do zakupu. Plastikowa skrzynka na piwo, w której przewozi się i magazynuje szklane butelki, także powinna być estetyczna, z widocznym logo produkującego ją browaru. Powinna także reprezentować nowoczesne wzornictwo, miłe dla oka klienta.

Budowanie marki piwa odbywa się także za pomocą skrzynek, w których się je przewozi. Niezbędna jest więc współpraca pomiędzy producentem napojów gazowanych a firmą wytwarzającą plastikowe skrzynki. Wysoka jakość tworzyw sztucznych, stosowanych przy produkcji pojemników przekłada się więc na wizerunek napojów, które się w nich znajdują.

Podsumowując, plastikowa skrzynka na piwo, to rozwiązanie praktyczne podczas transportu i magazynowania. To jednak znacznie więcej, to element budowania marki i zaufania klienta do napoju, który kupuje.