Owoce i skrzynie


Owoce to produkty, które cieszą się stałym zainteresowaniem na rynku. Dostarczają nam istotnych składników odżywczych takich jak żelazo, wapń, potas, węglowodany, białka oraz mnóstwo witamin. Spożywanie ich w odpowiednich ilościach pozwoli na zachowanie dobrego samopoczucia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Zanim jednak trafią na nasze stoły, muszą przejść przez skomplikowane procesy logistyczne, gdzie wszelkie osoby zajmujące się produkcją i transportem muszą zadbać o zachowanie ich świeżości i wysokiej jakości.

Skrzynki na owoce

Niezwykle cennymi artykułami w przemyśle rolniczym są skrzynki na owoce. Znacząco ułatwiają one transport i przeniesienie asortymentu z jednego miejsca na drugie. Producenci skrzynek po owocach muszą zadbać o to, aby ich produkty odznaczały się trwałością oraz wytrzymałością.

Przede wszystkim powinny one przechodzić testy specyfikacyjne, które udowodnią, że materiał, z którego są wykonane, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, np. spadek z wysokości lub trudne warunki atmosferyczne – np. opady deszczu. Są wtedy objęte odpowiednim certyfikatem jakości.

Skrzynka na owoce i jej wygląd zewnętrzny

Niezwykle ważnym elementem wpływającym na powodzenie producentów skrzynek na owoce jest ich wygląd. Na estetykę wpływa napis umieszczany na jej przodzie, którym zazwyczaj jest nazwa firmy dostarczającej skrzynki po owocach. Jeżeli do tego dopasowana jest optymalna kolorystyka i logo jest widoczny, to taki produkt podkreśla prestiż.

Inne elementy skrzynki po owocach

Skrzynka na owoce to produkt, który podlega stałym innowacjom. W związku z coraz zdrowszym trybem życia i przywiązywaniem wagi do diety przez dużą ilość konsumentów również producenci asortymentów transportowych muszą dołożyć wszelkich starań, aby ich artykuły powstawały na podstawie nowych technologii.

Skrzynki na owoce powinny mieć miejsce na uchwyty, które pozwolą obchodzić się z nimi komfortowo i wygodnie. Dzięki specjalnym rączkom po obu stronach użytkownik może je bez trudu przenieść. Ważne są też wymiary skrzynek – im głębsze i szersze, tym więcej czasu można zaoszczędzić na transporcie owoców, z drugiej jednak strony zbyt wielki ciężar też może stać się przeszkodą. Wiele zależy również od rodzaju owoców – skrzynie do jagód, malin, truskawek, wiśni, czy czereśni są mniejsze niż te do jabłek, gruszek, cytryn lub pomarańczy.