Kielichy do granity


Granita to włoski mrożony deser bardzo podobny do sorbetu, z wyjątkiem tego, że jest robiony ręcznie, a nie w maszynie. Z tego powodu tekstura granity jest grubsza i bardziej krucha. Deser ten uwielbiany jest zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe.

Plastikowe kubeczki na desery

Jeśli nigdy nie zrobiłeś granity, mrożonego włoskiego deseru zrobionego z cukru, wody i różnorodnych smaków – to koniecznie musisz to zrobić. Deser jest naprawdę smaczny i szybki do przygotowania – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Deser pochodzący z wyspy Sycylii, ma konsystencję bardziej ziarnistą niż sorbety. Wyróżnić można takie smaki, jak na przykład: kawowe, owocowe, orzechowe lub alkoholowe. Największą zaletą granity jest fakt, że każdy może przygotować ten deser w domowych warunkach. Najpierw musisz zakupić wszystkie potrzebne składniki. Na 2 szklanki granity potrzebujesz 1 szklankę przefiltrowanej wody, 1/3 do 1/2 szklanki cukru i około 1/2 szklanki dodatkowych składników smakowych, takich jak sok, przecier owocowy, kawa lub likier.

Jak zrobić lodowy deser w domu?

Wszystkie składniki należy zagotować w rondelku. Odcedzić wszelkie substancje stałe z syropu i zamieszać. Wlać mieszaninę do patelni o płaskim dnie lub szklanego naczynia. Umieścić w zamrażarce na 30 minut. Co dziesięć minut wyciągać deser i mieszać całość widelcem, aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. W czym można przechowywać granitę? Otóż na pewno przydadzą się takie przedmioty, jak na przykład: kubki do granity, plastikowe kubeczki na desery oraz kielichy do granity. Aktualnie do przyrządzania granity najczęściej wykorzystuje się specjalne urządzenie, które nazywa się granitor. Przyrząd ten można zakupić w sklepach elektrycznych lub w sklepach internetowych. Jego cena jest dość atrakcyjna, więc każdy może sobie pozwolić na taki zakup, jeśli jest się fanem zimnych deserów. Kubki do granity powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, ponieważ w ten sposób każda osoba będzie miała pewność, że produkt nie zepsuje się w trakcie spożywania deseru. Jest to naprawdę bardzo ważne.

Kielichy do granity są dostępne w różnych kolorach, takich jak na przykład: czerń, brąz, zieleń, czerwień oraz biel. Właśnie dlatego każdy może wybrać produkt, który będzie pasował kolorystycznie do mieszkania lub do koloru deseru.