Opakowania jednorazowe. Gdzie kupować?


Prowadzenie działalności gastronomicznej wiąże się często z koniecznością korzystania z opakowań jednorazowych. Sprzedając dania na wynos, trzeba bowiem klientowi w coś je pakować. Opakowania jednorazowe to najtańsza i bardzo praktyczna opcja. Klient nie musi przychodzić z własnym opakowaniem, otrzymuje swoje danie w opakowaniu zamkniętym, bezpiecznie może wszystko przewozić lub przenosić, a po zjedzeniu dania opakowanie po prostu wyrzucić. Gdzie kupić opakowania jednorazowe?

Hurtownia opakowań. Najtańsza opcja

Tego typu opakowania można kupić w wielu miejscach. W niejednym można je kupić nawet na sztuki, Hurtownia opakowań jednorazowych jest jednak najtańszą opcją. Warto oczywiście pamiętać, że hurtownia opakowań jednorazowych nie sprzeda kilku sztuk danego opakowania. Najczęściej nie można kupić mniej niż kilkanaście, z reguły więcej niż kilkadziesiąt, spakowane w jedną paczkę. Porównując ceny zakupu w takim miejscu z cenami zakupu takich opakowań w sklepach łatwo jednak dojść do wniosku, że hurtownia opakowań to miejsce, w którym opakowania są bardzo tanie. Aby się upewnić, że tak jest, wystarczy podzielić cenę paczki opakowań jednorazowych przez ilość opakowań, które się w niej znajdują. Szybko można obliczyć, że jedno opakowanie to koszt nie większy niż kilka groszy.

Warto kupować dużo opakowań jednorazowych

Prowadząc działalność gastronomiczną, trzeba liczyć się z tym, że wielu klientów będzie kupować na wynos. Z tego powodu, w firmie powinny być różne opakowania jednorazowe, ich ilość zaś powinna być znaczna. Nigdy więc nie należy kupować ich zbyt mało, bowiem będzie to się wiązać z koniecznością częstych dojazdów do hurtowni i dokupowania opakowań. O wiele rozsądniejszym rozwiązaniem jest zakup opakowań – na przykład – na miesiąc. Zawsze będą pod ręką, nie dojdzie więc do sytuacji, w której będzie trzeba powiedzieć klientowi, że opakowania się skończyły i w danym momencie nie kupi nic na wynos

Opakowania jednorazowe, które są przeznaczone do kontaktu z żywnością, muszą być rzecz jasna przechowywane we właściwy sposób. Konieczne jest ich składowanie w czystym pomieszczeniu. W miejscu, gdzie nie ma ryzyka, że się zakurzą czy też zabrudzą. Jeśli bowiem do tego dojdzie, konieczne może być nawet wyrzucenie wielu opakowań, a to już będzie wiązać się z dużymi stratami.