O czym pamiętać, wybierając nóż do tortu?


Jak przekroić biszkopt, żeby przygotować wielopoziomowy tort przekładany kremem? W jaki sposób dzielić go potem na kawałki, żeby nie tracił kształtu? Odpowiedzią na te pytania są profesjonalne noże cukiernicze. To coś, co każdy, kto uwielbia piec, powinien mieć w swojej kuchni. Jak wybrać noże, które sprawdzą się przy wszelkiego rodzaju tortach?

Dlaczego warto wyposażyć kuchnię w noże cukiernicze?

Cukiernictwo to hobby, które nie dość, że pozwala przyjemnie spędzić czas w kuchni, to jeszcze przynosi podziw bliskich. Nie ma bowiem nic lepszego niż serwowane przy różnych okazjach domowe torty. To doskonały sposób na uczczenie ważnych chwil i cieszenie się czasem spędzanym w gronie rodziny i przyjaciół.

Jak przygotowywać profesjonalne torty w domu? Ważne jest właściwe wyposażenie kuchni. Oprócz form ogromną rolę odgrywają noże. Te tradycyjne słabo radzą sobie z krojeniem ciasta, kruszą je, rozsmarowują krem, przez co tort wygląda nieestetycznie. Lepiej postawić na profesjonalne noże dla cukierników.

Nóż do tortu – który model będzie najlepszy?

Jeśli chodzi o torty, warto mieć dwa rodzaje noży. Taki, który pomoże przekroić biszkopt przy pieczeniu wielopoziomowego ciasta, i taki, który posłuży do krojenia już gotowego tortu.

Oba noże powinny być wykonane ze stali szlachetnej, która nie dość, że jest niezwykle wytrzymała i łatwa w czyszczeniu, to nie wchodzi w interakcję z ciastem czy kremem. Istotna jest wygodna i stabilna rękojeść, by nóż dobrze leżał w dłoni. Jeśli chodzi o ostrze, najlepiej wybrać to długie, solidne, w przypadku krojenia biszkoptu gładko zakończone. Do krojenia gotowego ciasta na trójkąty sprawdzi się spiczasty, ostry nóż do tortu.

Gdzie kupić dobrej klasy noże cukiernicze do tortów?

Inwestując w noże do tortu, warto wybrać takie, które dobrze posłużą przez lata. Podczas zakupów trzeba zwracać uwagę na jakość użytych w produkcji materiałów oraz solidność wykończenia.

Na poszukiwania profesjonalnych noży najlepiej wybrać się do sklepu gastronomicznego. Takie miejsce można znaleźć w pobliżu miejsca zamieszkania, ale też w internecie. Gastronomiczne sklepy i hurtownie oferują ogromny wybór, a przede wszystkim kupiony tam nóż do tortu będzie wygodny, skuteczny i wytrzymały.

Noże do tortu dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl