Jak wybrać grill kontaktowy?


Grill kontaktowy to urządzenie spotykane naprawdę coraz częściej w przeróżnych punktach gastronomicznych. Pytanie jednak pozostaje, czym w zasadzie kierować się podczas wyboru takiego grilla kontaktowego? Na co zwrócić uwagę?

Budowa – bardzo ważna kwestia

Przede wszystkim zawsze warto sprawdzić, jak w zasadzie zbudowany jest ten model , o którym najbardziej myślimy. Zasadniczo szczególnie ważne jest to, aby dany grill kontaktowy posiadał części zewnętrzne wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki temu całość będzie naprawdę bezpieczna i łatwa w pielęgnacji.

To jednak jeszcze nie wszystko. Trzeba bowiem zwrócić uwagę na płyty grzewcze – powinny być one wykonane z grubszego żeliwa i posiadać specjalną powłokę, która zapobiega przywieraniu potraw i ich przypalaniu się. Warto jeszcze także zwrócić uwagę na kształt takich płyt grzewczych. Najczęściej są one ryfkowane, co zapewnia odwzorowanie kształtu z rusztu a ponadto gwarantuje zdrowszą potrawę i jej wyższą jakość, Niektórzy jednak potrzebują bardziej płyt płatkich albo też również innych kombinacji jak połączenia grónej płyty płaskiej z dolną ryfką itp.

Jakość firmy – tez trzeba sprawdzić

Generalnie także zawsze warto poczytać nieco o danej firmie, której grille kontaktowe nas interesują. To, na co na pewno trzeba zwrócić tutaj uwagę, to fakt, czy dana firma posiada wszelkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa oraz wysoką jakość.

Warto także zasadniczo poczytać różne komentarze i opinie na temat produktów danej firmy. Powtarzające się awarie i te same doniesienia powinny jakoś zwrócić naszą uwagę.

Trzeba jeszcze powiedzieć o tym, że zasadniczo także całkiem istotne jest to, aby firma produkujące grille kontaktowe zapewniała dobrą i długotrwałą gwarancję oraz również oferowała swoją pomoc w przypadku czy to awarii czy też chęci dokupienia jakiegoś sprzętu.

Dostosowanie do charakteru i wielkości firmy

Wspomniane już zostało to, aby z uwagą wybrać płyty grzewcze, a konkretniej ich kształt. Należy jednak jeszcze dokładnie sprawdzić wymiary grilla kontaktowego, którego możemy postawić w kuchni. Zasadniczo bowiem jasne -większe grille są wygodniejsze, a te mające boczne ranty dodatkowo bezpieczniejsze, jednak nie wszędzie się one po prostu zmieszczą…

Grille kontaktowe dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl