Jak wybrać dobre pudełko na ciasto?


Wybranie dobrego pudełka na ciasto jest równie ważne, co podjęcie decyzji odnośnie samego wypieku. Pudełko musi być nie tylko mocne, trwałe i dobrze wykonane, lecz przede wszystkim musi odpowiednio zabezpieczać ciasto przed uszkodzeniem. Jakimi cechami powinno się ono charakteryzować, aby takie właśnie zadanie mogło spełniać?

Jakiej wielkości powinny być pudełka na ciasta?

Zdecydowanie najlepiej wybieranie pudełka na ciasta zacząć od spraw najłatwiejszych, czyli od określenia tego, jaki ma być rozmiar danego opakowania. Jak się można łatwo domyślić, nie ma tu jednego, uniwersalnego rozwiązania. W zależności od tego, jakie konkretnie ciasto, ciasteczko, czy też innego typu wypiek się kupi, powinno się stosować nieco inną formę pudełka. Warto więc przede wszystkim pamiętać o tym, aby dospawać jego wielkość do tego, co się aktualnie nabywa w cukierni.

Z jakiego materiału powinny być wykonane pudełka na ciasto?

Znacznie trudniejsze jest jednak to, aby mądrze wybrać materiał, z którego dane pudełko będzie wykonane. Jak się okazuje, najczęściej wybór ogranicz się do dwóch wersji, czyli do modelu plastikowego oraz papierowego. Mały wybór nie oznacza jednak tego, że jest on prostszy.Opakowania plastikowe to przede wszystkim bardzo niska cena, wysoka dostępność, a także niska i wygodna waga, która ułatwia transportowanie ciasta do domu. Niestety takie opakowanie jest bardzo nieekologiczne, a także jest bardzo delikatne, a tym samym nie zabezpiecza w odpowiednim stopniu danego ciasta. Znacznie lepiej w tym wypadku sprawdzi się wersja kartonowa, która nie tylko jest mocniejsza, a więc i bezpieczniejsza, lecz również jest o wiele delikatniejsza dla środowiska. Warto również zauważyć, że pudełko na ciasto zrobione z kartonu jest ładniejsze, a także daje możliwość wykonywania na nim nadruków. Można więc nadrukować na nim np. okolicznościowe wzory, związane np. z urodzinami.

Dodatkowe wyposażenie pudełka na ciasto

Jeśli chce się mieć dobre pudełko na ciasto, warto oprócz tych powyższych spraw zwrócić uwagę także na to, aby było ono wyposażone w kilka dodatkowych elementów. Mowa tu jest np. o specjalnym wypełnieniu, które przyda się np. w przypadku umieszczania w nim małych babeczek, a także o okienku, które pozwoli zajrzeć do środka pudełka.