Jak wybór dobrej skrzyni zwiększa bezpieczeństwo jabłek w transporcie?


Cena jabłek jest uzależniona od co najmniej kilku czynników. Wśród tych, które mają na nią największy wpływ wymienia się zarówno sposób traktowania owoców podczas zbiorów, jak i na etapie transportu. Wybór odpowiednich skrzynek na jabłka sprawi więc, że będą one chętniej kupowane, a konsumenci będą skłonni zapłacić za nie wyższą cenę.

Jabłka dobrze transportowane

Analizując poziom ryzyka uszkodzenia jabłek można dość szybko dostrzec, że podczas transportu jest on wyższy niż w trakcie zbioru. Nie powinno być to zresztą zaskoczeniem. Drogi nadal pozostawiają wiele do życzenia, jeśli zaś Skrzynie na jabłka nie charakteryzują się wysoką jakością, owoce nieustannie obijają się o siebie. Odpowiedni wybór skrzyni nie przyczyni się do poprawy stanu dróg. Sprawi jednak, że owoce będą bezpieczniejsze podczas transportu.Dziś podkreśla się, że im większe są skrzynki na jabłka, tym lepiej. Jabłka mają w nich więcej przestrzeni, do minimum jest przy tym ograniczone ryzyko ocierania się ich o krawędzie skrzyni. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby dodatkowo podnieść bezpieczeństwo owoców. Duże znaczenie ma w tym kontekście tak wybór właściwego pojazdu, jak i prędkości, z jaką pokonywana jest trasa. Zawsze dobrym pomysłem będzie jednak również wyłożenie skrzynki na jabłka specjalną pianką przeciwdziałającą zjawisku obijania się owoców.

Jaką skrzynkę wybrać?

Poziom bezpieczeństwa jabłek podczas transportu jest uzależniony przede wszystkim od tego, na jaką skrzynkę się zdecydujemy. W sprzedaży nadal dominują skrzynie na jabłka wykonane z drewna, coraz więcej osób decyduje się jednak również na zamówienie jednego z modeli wykonanych z tworzywa sztucznego. Skrzynie drewniane są tańsze, jeśli jednak zależy nam nie tylko na ich cenie, ale również na wytrzymałości, powinniśmy pamiętać o tym, że modele wykonane z drewna z drzew liściastych będą solidniejsze od tych, do wykonania których wykorzystuje się drzewa iglaste.Także sam wygląd skrzyni może powiedzieć na wiele na temat poziomu satysfakcji z dokonanego przez nas zakupu. To warto przyjrzeć się przede wszystkim odstępom, z jakimi mamy do czynienia między deskami. Ich obecność nie świadczy wcale o braku staranności ze strony konstruktora. Przeciwnie, to właśnie wspomniane odstępy przyczyniają się do tego, że owoce dłużej są świeże, a podczas transportu i składowania dostaje się do nich powietrze. Sam sposób łączenia desek także jest istotny. Im mniej wystaje z nich drzazg, tym lepiej.