Ekologiczne skrzynki plastikowe na owoce


Wszystkie artykuły podczas transportu, magazynowania i sprzedaży w sklepie muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki. W przeciwnym wypadku szybko ulegną zepsuciu i klient ich nie kupi. Szczególnie wymagające pod tym względem są owoce i warzywa.

Skrzynie na owoce i warzywa

Generalnie do dystrybucji tych towarów używa się skrzynek drewnianych lub plastikowych. Skrzynki drewniane są tanie i powszechnie dostępne. Najczęściej wykonywane są z odpadów z tartaków. Mają jednak kilka wad. Największą z nich jest ich krótkotrwałość, zwłaszcza tych wykonanych z cienkich deszczułek. Bardzo często się łamią, urywają się uchwyty do przenoszenia. Solidniejsze skrzynki na warzywa korzenne oraz jabłka i gruszki są znacznie wytrzymałe, ale bardzo trudne do utrzymania w higienie. Drewno nie jest odporne na wilgoć, jest idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii i grzybów.

Alternatywą dla skrzynek drewnianych są skrzynki plastikowe. W zasadzie eliminują wady skrzyń drewnianych, są lżejsze i znacznie trwalsze. Dopasowane kształty pozwalają na piętrowanie, co powoduje znaczne oszczędności podczas transportu.

Skrzynki plastikowe przez wielu postrzegane są jako zagrożenie dla środowiska, bo przecież plastiku zużywamy stanowczo za dużo. To prawda, ale czasami plastiku nie da się uniknąć, trzeba jednak korzystać z niego w sposób rozsądny.

Plastikowe ekologiczne skrzynki na owoce

Wydaje się to paradoksem, ale w rzeczywistości jest to paradoks pozorny. Nowoczesne technologie umożliwiają produkcję plastiku całkowicie neutralnego dla środowiska i dla człowieka.

Po pierwsze producent skrzynek na owoce musi stosować materiał nadający się do całkowitego recyklingu. Dzięki temu skrzynki będą mogły być przetwarzane wielokrotnie.

Po drugie skrzynki plastikowe na owoce producent musi odbierać od swoich kontrahentów. Tym sposobem obieg plastiku będzie zamknięty i nie zostanie wyrzucony na śmietnik.

Ekologiczne skrzynki na owoce pozwalają nie tylko na wielokrotne używanie tego samego materiału, ale także zmniejszają znacząco koszty transportu. Ich znormalizowane wymiary pozwalają na łatwe piętrowanie w czasie transportu i podczas magazynowania, ilość kursów samochodów i zużycie paliwa zostają znacznie ograniczone. Podobnie jest w przypadku przewożenia pustych pojemników, dzięki możliwości składania, można na samochodzie ograniczyć potrzebną powierzchnię o 70%.

Oczywiście ekologiczne skrzynki na owoce zapewniają im komfortowe warunki przedłużające ich świeżość.