Alkomat z atestem – czy taka inwestycja się opłaca?


Alkomaty elektrochemiczne uchodzą za wyjątkowo dokładne, wytrzymałe, a zarazem proste w obsłudze. Właśnie dlatego cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Szeroki wybór urządzeń sprawia, że wiele osób nie ma pojęcia, jaką decyzję zakupową podjąć. Jedno jest pewne – rozsądnie zainwestować w model z atestem, który spełnia aktualnie obowiązujące normy. Zapewnia on wiarygodny wynik badania trzeźwości, co jest absolutną podstawą.

Nieprzeciętna żywotność sensorów

Alkomaty z atestem posiadające sensory elektrochemiczne wyróżniają się nieprzeciętną żywotnością, dzięki czemu mogą być użytkowane przez długie lata. Ważne jest, aby jeszcze przed dokonaniem zakupu sprawdzić częstotliwość kalibracji. Trzeba mieć świadomość, że jest ona obowiązkowa.

Alkomaty elektrochemiczne zwykle muszą zostać poddane kalibracji raz na kilka lub kilkanaście miesięcy. Wiele zależy od częstotliwości używania urządzenia. Osoby prywatne zwykle nie mają tak dużych oczekiwań wobec sprzętu, jak np. przedsiębiorstwa.

Niska podatność na uszkodzenia

Inwestując w alkomaty z atestem można liczyć na wysoką trwałość urządzeń. Wysokiej klasy urządzenie przetrwa w nienaruszonym stanie kilka lat. Istotne jest, aby było ono wykonane z certyfikowanych tworzyw, które nie są wrażliwe na niesprzyjające warunki otoczenia.

Godne uwagi alkomaty są również odporne na wstrząsy, dzięki czemu mogą być bez obaw przewożone w schowku samochodowym, torebce lub plecaku. Sporym zainteresowaniem cieszą się kompaktowe modele, które nie zajmują zbyt dużej ilości przestrzeni, a dodatkowo są niezwykle lekkie. Taki alkomat zawsze można mieć przy sobie!

Intuicyjna obsługa

Nowoczesne alkomaty są wyjątkowo proste w obsłudze, a więc nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy jedynie nacisnąć jeden przycisk, co trwa krótką chwilę. Oczywiście w sprzedaży dostępnych jest wiele różnych modeli, a więc wybór powinien zostać dokładnie przemyślany.

Niektóre alkomaty nie posiadają wyświetlacza, co może stanowić pewnego rodzaju utrudnienie. Wynik badania trzeźwości wskazują diody, a więc nie można poznać dokładnej ilości alkoholu w organizmie. Nie każdy będzie usatysfakcjonowany takim urządzeniem.