Ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc?


Gotowanie to pasja wielu ludzi. Jednak, nie da się ukryć, że znacznie więcej osób lubi po prostu jeść. Wizja spędzania całego dnia w kuchni, przyprawia nieraz o ciarki na plecach. Dla osób, które nie lubią gotować, marnować czasu, stojąc przy przysłowiowych garach czy też po prostu są bardzo zabiegane – dla tych wszystkich ludzi powstała dieta pudełkowa.

Na czym polega catering dietetyczny?

Chyba nie ma lepszej wizji, niż to, że codziennie ktoś dzwoni do naszych drzwi i wręcza nam paczuszkę z pysznościami, na cały dzień. Tak właśnie działa catering dietetyczny. Dodatkowo, oferta firm tego typu jest naprawdę obszerna. Można wybrać co tylko się chce i dopasować dietę idealnie do swoich potrzeb. Oczywiście, cena za catering dietetyczny jest tym wyższa im więcej udogodnień się wybiera. Po pierwsze, kwestia kaloryczności – trzeba zdecydować się, ile kcal chce się przyjmować w ciągu każdego dnia takiej diety. Może to być na przykład 1500 kcal czy 2500. Po drugie, bez problemu można wybrać dietę, która wykluczać będzie konkretne produkty. Osoby chore na celiakie mogą wybrać catering bezglutenowy, a ludzie nietolerujący laktozy – zrezygnować z nabiału w diecie.

Jaka jest miesięczna cena za catering dietetyczny?

W zależności od firmy, jaką się wybiera, cena diety pudełkowej może być wyższa bądź niższa. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, w jakim mieście się mieszka. Z pewnością w Warszawie cena za catering dietetyczny będzie o wiele wyższa niż w chociażby w Bydgoszczy. Dużo zależy również od tego, jak daleko firma będzie musiała dowozić żywność. Jeśli ktoś mieszka w centrum Poznania, na pewno może spodziewać się niższej ceny za catering dietetyczny, niż osoba spod Poznania. Im dalej kurier musi wozić posiłki, tym drożej. Warto wypróbować przez miesiąc tę formę wyżywienia, aby stwierdzić czy aby na pewno jest to dla nas. Miesiąc można uznać za optymalny czas, w jakim można przekonać się do tego sposobu jedzenia. Jeśli posiłki z danego cateringu nam nie podpasują, nie warto się zrażać. Można spróbować przecież smaków w innej firmie. Koszty diety pudełkowej średnio wynoszą około 1000-1500 zł na miesiąc. Oczywiście, są one horrendalne w porównaniu do samodzielnego przyrządzania posiłków w zaciszu domowej kuchni. Jednak, jak to wcześniej zostało już powiedziane – kupuje się w tej cenie nie tylko posiłki, ale również wygodę, zaoszczędzony czas i komfort regularnego spożywania zdrowych i zbilansowanych posiłków. Jeśli kogoś stać, warto aby zaoferował taki sposób wyżywienia przez jakiś czas dla swojej rodziny.