Jakie zmiękczacze wody warto wybrać?


Na naszym rynku jest bardzo wiele profesjonalnych firm, które oferują swoim klientom wysokiej jakości zmiękczacze wody, dlatego też wybranie tych najlepszych może być naprawdę trudnym zadaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupu nowego zmiękczacza do wody.

Jaki zmiękczacz kupić?

Aby kupić porządny zmiękczacz warto zwrócić swoją uwagę na kilka bardzo ważnych elementów. Jednym z nich jest wielkość złoża żywicznego. W chwili obecnej jest to jedna z najważniejszych kwestii, która jest niestety przez wiele osób lekceważona. Jeżeli wybierzemy urządzenie, które będzie wyposażone w zbyt małe złoże, to oczywiście nie będzie ono w stanie skutecznie zmiękczać wody. Rozmiar złoża w wielu przypadkach uzależniony jest od twardości wody oraz od wielkości naszego gospodarstwa, a dokładniej mówiąc na zapotrzebowanie na miękką wodę.

 

Warto wspomnieć również i o tym, że wielkość złoża a ogromny wpływ na to, jak często będziemy musieli wykonywać jego regenerację. Po kilku miesiącach użytkowania jonów magnezu i wapnia będzie tak dużo, że dalsze zmiękczanie wody będzie praktycznie nie możliwe. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalnych tabletek z soli, które uruchomią proces automatycznej regeneracji złoża.

Sterownik i budowa

Jeżeli chodzi o nowoczesne zmiękczacze wody, to bardzo ważną kwestią są także sterowniki oraz sama budowa. Sterowniki odpowiedzialne są przede wszystkim za odpowiednie funkcjonowanie głowicy sterującej. W przypadku sterowników nie wolno szukać oszczędności. Najtańsze rozwiązania będą bardzo mało wydajne, przez co nasza woda w dalszym ciągu pozostawiać będzie wiele do życzenia. Godne uwagi są przede wszystkim nowoczesne sterowniki zegarowe. Warto rozglądać się również za sterownikami objętościowymi, które w swojej klasie oraz w swojej cenie nie mają sobie równych.

Jeżeli chodzi o samą budowę zmiękczaczy wody, to na naszym rynku możemy znaleźć tradycyjne zmiękczacze kompaktowe oraz centralne, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Zmiękczacze centralne montowane są zawsze do instalacji wodnej zazwyczaj w okolicach wodomierza. Doskonale sprawdzą się one przede wszystkim w domach jednorodzinnych, ponieważ w blokach dostęp do instalacji wodnej jest bardzo często ograniczony. Warto wspomnieć również i o tym, że porządne zmiękczacze wody powinny posiadać również elektroniczny programator, dzięki któremu będzie można wprowadzać najważniejsze zmiany.

Artykuł powstał we współpracy ze Rosmosis