Sezon na jabłka


Przełom sierpnia i września, to czas, gdy rozpoczynają się na szeroką skalę zbiory najbardziej klasycznych polskich owoców, czyli jabłek. Część odmian dojrzewa nieco wcześniej, inne na gałęziach spędzą jeszcze miesiąc na gałęziach czekając na swoją kolej zbioru.

Zbiór, transport, przechowywanie

Zbiór owoców może odbywać się za pomocą maszyn lub pracą ludzkich rąk, niezależnie jednak od wybranej przed sadowników formy zbioru owoce trzeba zabezpieczyć do transportu. Jednym z rozwiązań są skrzynki na jabłka. Najpopularniejsze drewniane lub plastikowe skrzynki na jabłka mieszczą zwykle kilka lub kilkanaście kilogramów owoców i nadają się do transportowania ich z miejsca zbioru do miejsca składowania oraz ekspozycji w sprzedaży detalicznej. Tego typu rozwiązania bywają jednak problematyczne – łatwo ulegają uszkodzeniu, a drewniane skrzynki często nie są oddawane do ponownego wykorzystania, a stają się drewnem opałowym lub elementem wystroju wnętrz.

Transport dalekosiężny owoców

Decydując się na przewożenie dużych ilości na większe odległości warto zdecydować się na masywniejsze skrzynie na jabłka, doskonałym wyjściem będą również składane skrzyniopalety na jabłka. Skrzyniopalety charakteryzują się ogromną wygodą użytkowania – po rozładowaniu towaru wygodnie się składają i zajmują mniej miejsca niż klasyczne skrzynie na jabłka, również ich transport jest łatwiejszy i tańszy. Możliwość spakowania większej ilości skrzyniopalet niż klasycznych skrzyń czyni ich transport także bardziej ekologicznym i zmniejsza ślad węglowy produkowanych owoców, co dla wielu konsumentów staje się obecnie coraz istotniejsze.

Przechowywanie jabłek

Jabłka można przechowywać w sprzyjających warunkach nawet przez kilka miesięcy – w tym czasie nie tracą one walorów smakowych i sprężystości. Magazynowe skrzyniopalety na jabłka doskonale sprawdzają się również w miejscach o obniżonej temperaturze. Dzięki temu sprawdzą się jako pojemniki na długotrwałe przechowywanie owoców. Poszukując najlepszych rozwiązań w procesie produkcyjnym i sprzedażowym warto sięgać po produkty sprawdzone i przetestowane, których koncepcja jest dopracowywana na każdym kroku. Znacząco ułatwia to cały proces – od drzewka aż do odbiorcy końcowego.