Najpopularniejsze akcesoria do whisky


Whisky dla wielu miłośników alkoholu jest jednym z najbardziej szlachetnych trunków. Do odpowiedniej degustacji ulubionej whisky niezbędne są specjalne akcesoria, dzięki którym będzie można odkryć rewelacyjne walory smakowe i niepowtarzalny aromat. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które akcesoria powinny znaleźć się w barku każdego miłośnika whisky.

Specjalne kostki chłodzące

W ostatnim czasie rekordy popularności biją kamienie do whisky, które w chwili obecnej są najciekawszą alternatywą dla zamrożonych kostek lodu. Whisky jak powszechnie wiadomo może być konsumowane na wielu różnych sposobów. Sporo osób preferuje wyłącznie whisky z temperaturze pokojowej, inni wyżej cenią sobie ten magiczny trunek lekko schłodzony. Osoby, które należą do tej drugiej grupy powinny jak najszybciej postawić na profesjonalne kamienie do whisky.

Głównym zadaniem kamieni do whisky jest oczywiście schłodzenie trunku bez rozcieńczania. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim kostki do whisky, które wykonane są ze stali nierdzewnej. Materiał ten nie ma nawet najmniejszego wpływu na smak trunku i co najważniejsze jest bardzo higieniczny w codziennym użytkowaniu.

Materiałowe kostki nie są jedynym rozwiązaniem. Wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej także kamienie do whisky. Kostki wykonane są z wielu różnych kamieni naturalnych, dzięki czemu mogą pochwalić się nie tylko rewelacyjnymi parametrami fizycznymi, ale również doskonałymi parametrami jeżeli chodzi o walory estetyczne.

Szklanki do whisky

Najpopularniejszymi akcesoriami obok kamieni do whisky są oczywiście specjalne szklanki. W dużej mierze to właśnie dzięki odpowiednim szklankom możliwe jest zaakceptowanie wszystkich najważniejszych walorów whisky. Mowa tutaj między innymi o kolorze, mętności, smaku i aromacie.

W chwili obecnej najpopularniejsze są szklanki w kształcie czarki, które w charakterystyczny sposób zwężają się ku górze. Na rynku znaleźć można także specjalne kieliszki do degustacji whisky z pokrywką.

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają także szklanki typu rockers, które rewelacyjnie prezentują się nie tylko na stole, ale również w dłoni. Warto postawić na szkło odporne na matowienie i uszkodzenia mechaniczne.

Kamienie do whisky dostępne są w ofercie Grawernia.pl.