Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając mikser planetarny?


Nowoczesne miksery planetarne są bardzo wszechstronnymi pomocnikami kuchennymi, dlatego też warto poświecić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać wysokiej jakości sprzęt na lata. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym charakteryzuje się porządny mikser planetarny i na jakie parametry zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Moc urządzenia

Jak przy każdym innym urządzeniu elektrycznym w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na moc miksera planetarnego. Pamiętać należy o tym, że urządzenia tego typu muszą poradzić sobie z wygniataniem dość gęstego ciasta, dlatego też warto wybrać modele z potężnym silnikiem o dużej mocy.

W dzisiejszych czasach standardem są urządzenia o mocy od 1200 W do 1700 W. Miksery planetarne przy takiej mocy bez żadnego większego problemu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi i najbardziej skomplikowanymi zadaniami.

Warto rozglądać się również za modelami, które mają specjalne systemy informujące o przeciążeniu. W dużej mierze to właśnie dzięki takiemu systemowi będzie można uniknąć awarii.

Materiał ma znaczenie

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest sam materiał, z którego wykonany jest mikser planetarny. Metalowe obudowy prezentują się bardzo elegancko i co najważniejsze wyróżniają się one dużą trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Sporą zaletą metalowych urządzeń jest to, że łatwo je utrzymać w idealnej czystości.

Plastikowe urządzenia są mniej podatne na użytkowanie, ale pamiętać należy o tym, że są one o wiele tańsze. Jeżeli rzadko korzysta się z miksera planetarnego, to bez problemu można postawić na plastikowe modele, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej.

Jaki rozmiar?

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwracać uwagę na wielkość i wagę miksera planetarnego. Na parametr ten powinny zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim te osoby, które w kuchni mają mało miejsca na blacie.

Nowoczesne miksery planetarne to bardzo kompaktowe urządzenia z bardzo ogromnymi możliwościami. Większość modeli dostępnych na rynku ma około 0,5 metra długości i 30 cm szerokości. Jeżeli chodzi o samą wagę, to waha się ona zazwyczaj w granicy około 10 kg, dlatego też warto przygotować im odpowiednie miejsce w kuchni.

Miksery planetarne znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.