Na co warto zwracać uwagę, kupując w hurtowni opakowań?


Wraz ze wzrostem popularności opakowań i naczyń jednorazowych, zdecydowanie bardziej znane stały się sklepy, które je sprzedają. Obecnie każda hurtownia opakowań pęka w szwach od ilości różnych produktów. Dla kupujących może to być wielki atut i równocześnie spory problem. Jak wybrać najlepsze produkty, gdy jest tak duży wybór? Na co warto zwracać uwagę przy zakupie?

Przeznaczenie

Na początek dobrze jest sprawdzić przeznaczenie danego produktu. Opakowania jednorazowe i naczynia jednorazowe najczęściej są dedykowane do jakiegoś określonego celu np. do zupy, przystawek, sosów, napojów. Bardzo często są one tak zaprojektowane, by świetnie radziły sobie z przechowywaniem tego wskazanego dania. Bardzo dobrze jest też sprawdzić, czy w danym pojemniku można przechowywać ciepłe dania oraz, czy można go podgrzewać w mikrofali. Zwykle nie nadają się do tego opakowania i naczynia wykonane na bazie folii aluminiowej.

Rozmiar

Bardzo ważne znaczenie ma rozmiar opakowania i naczynia. Dobrze jest sprawdzić jego dokładne wymiary, ilość sztuk w opakowaniu zbiorczym, a w przypadku pojemników także ich pojemność. To parametry, które mogą poinformować kupującego o przydatności danych naczyń do konkretnej sytuacji. Przykładowo podczas przyjęć na stojąco używa się małych naczyń jednorazowych na niewielkie porcje degustacyjne. Na przyjęciach w ogrodzie, na których główną atrakcją jest grill i pieczone mięso, przydadzą się jednak duże talerze. Oba rodzaje naczyń będzie miała na stanie dobra hurtownia opakowań.

Materiał

Jeśli troszczysz się o ekologię, to z pewnością interesuje Cię to, z jakich materiałów wyprodukowano opakowania jednorazowe, z których korzystasz. W hurtowniach zwykle dostępne są naczynia z papieru, folii aluminiowej i tworzywa sztucznego. Jednak coraz częściej pojawiają się w ich ofercie także naczynia z materiałów z recyklingu, papieru, drewna oraz nowoczesnych surowców, które ulegają biodegradacji.

Wzór

Naczynia jednorazowe nie muszą wcale być gładkie! Bardzo często można kupić naczynia ozdobione zabawnymi tekstami, rysunkami albo wzorami z bajek. Dzięki temu można dopasować je do tematu przyjęcia i upewnić się, że wprowadzą na nim odpowiednią atmosferę. To łatwy sposób na urządzenie imprezy tematycznej.