Krzesła barowe – idealne wyposażenie każdej kuchni oraz jadalni


Jeżeli zastanawiamy się nad doborem idealnych krzeseł do naszej kuchni lub jadalni, z pewnością szukamy takich, które byłyby zarówno wygodne, jak i zachwycały swoim designem. Na rynku dostępnych jest ogromna liczba krzeseł, na które więc powinniśmy się zdecydować? Jeżeli powyższe wątpliwości wydają nam się znajome, zdecydowanie powinniśmy zapoznać się z tym tekstem! Zapraszamy do lektury!

Krzesła barowe

Obecnie największą popularnością wśród dekoratorów wnętrz cieszą się krzesła barowe. Są one niezwykle uniwersalne i dostępne w sklepach w najróżniejszych wersjach. Świetnie komponują się one z wyspą kuchenną, lecz równie dobrze wyglądać mogą one w jadalni lub przy wolno stojącym stole kuchennym na wysokich nogach. Często stołki barowe kojarzone są z niewygodą, jest to jednak całkowicie niesłuszny osąd. Oczywiście, znajdą się modele tych krzeseł, na których nie bylibyśmy w stanie dokończyć obiadu, jednak istnieją także takie, na których będziemy mogli siedzieć godzinami i nawet nie zauważymy, jak szybko nam zlecą. To samo zresztą tyczy się tradycyjnych krzeseł, nie warto więc generalizować. Stołki barowe, zwane również hokerami mają to do siebie, że zabierają naprawdę mało miejsca, a jednocześnie są wyjątkowo efektowne.

Jak wybrać odpowiedni stołek barowy?

W sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziemy naprawdę dużo rodzajów hokerów. Niektóre z nich mają okrągłe siedziska, jeszcze inne kwadratowe, a niektóre nawet trójkątne. Możemy spotkać się z obrotowymi modelami, ale także z klasycznymi wysokimi taboretami. Niektóre z nich mają jedną nogę, inne zaś cztery. Jedne obite są skórą, inne zaś materiałem, a jeszcze inne nie posiadają obicia. Hokery możemy spotkać w wersji z oparciem, inne zaś nie będą w nie wyposażone. Nie wspominając nawet o możliwościach kolorystycznych, śmiało możemy stwierdzić, że wybór jest naprawdę duży i w pełni uzależniony od naszych preferencji. We wnętrzu dla prawdziwych gentlemanów, gdzie planujemy podawać whisky i steki najlepiej sprawdzą się skórzane, obrotowe stołki raczej czarne lub brązowe. Do klasycznej jasnej kuchni przeznaczonej dla całej rodziny świetnie wpasuje się natomiast wygodny, stabilny, a więc wyposażony w cztery nogi, kolorowy stołek barowy z oparciem.