Drinki bezalkoholowe – drinki dla każdego


Dobra impreza kojarzy się z drinkami. Jednak nie wszyscy uczestnicy takiej imprezy mogą pić drinki oparte na alkoholu. Z myślą o osobach, które chętnie by sięgnęły po swoje ulubione drinki, jednak nie mogą tego zrobić ze względu na zawartość alkoholu, producenci stworzyli specjalną serię drinków bezalkoholowych.

Drinki bez alkoholu – co oferują producenci

Drinki bezalkoholowe, jakie można znaleźć w każdym dziale z alkoholem, najczęściej obejmują kilka najpopularniejszych smaków. Jednym z nich jest klasyczne mojito, oparte na soku z limonki z dodatkiem mięty, podkreślone dodatkiem cukru trzcinowego.

Kolejnym popularnym drinkiem bez alkoholu jest pina colada, której smak oparty jest na połączeniu słodyczy ananasa i kokosa. Jej smak nie różni się niczym od smaku tradycyjnej pina colady, choć nie zawiera ona alkoholu.

Oprócz nich na sklepowych półkach dostępne są również owocowe wersje różnych drinków, w tym również takie, które oprócz oryginalnego smaku zapewniają dodatkowe doznania w postaci orzeźwienia czy pobudzenia.

Wygodne opakowanie drinku gotowego do spożycia

Dużym atutem drinków bezalkoholowych, oprócz ich smaku oraz naturalnych składników, z jakich się go produkuje, jest również poręczne opakowanie, w jakim drinki są dostępne w sklepach. Większość z nich jest oferowana w specjalnych opakowaniach o pojemności do około 400 ml. Jest to optymalna zawartość, pozwalająca na przygotowanie dwóch drinków.

Niektórzy producenci swoje drinki sprzedają w specjalnych butelkach z nieprzezroczystego tworzywa sztucznego. Takie butelki mają większą pojemność. Z kolei puszki z papieru o pojemności około 200 ml to idealna porcja drinka dla jednej osoby. Większość drinków nie wymaga dodatkowego schładzania przed podaniem, choć sami producenci zalecają wstrząśnięcie przed użyciem oraz podawanie w szklankach wypełnionych lodem.

Najpopularniejsze smaki drinków bezalkoholowych

Najczęściej jako drinki bezalkoholowe produkowane są drinki o smaku mojito oraz pina colada. Mojito także w wersji bezalkoholowej jest napojem bardzo orzeźwiającym dzięki zawartości soku z limonki, który podkreśla się odrobiną mięty.

Pina colada łączy w sobie słodycz ananasa i orzeźwiający smak mleczka kokosowego. Także w tym przypadku za idealny smak drinka odpowiadają składniki naturalne, które nie są dodatkowo barwione czy też konserwowane składnikami chemicznymi. Połączenie soku z owoców cytrusowych może również stanowić bazę do stworzenia drinka orzeźwiającego o działaniu energetyzującym.

Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com