Jak zrobić barszcz z koncentratu barszczu czerwonego?


Nie zawsze, kiedy przyjdzie nam ochota na czerwony barszcz – jedną z najpyszniejszych i najbardziej charakterystycznych zup – chcemy czekać kilka dni i tygodni na jej tradycyjne przyrządzenie. Na szczęście wcale nie musimy. Dzięki koncentratom barszczu czerwonego oczekiwanie na ulubioną zupę nie musi trwać kilkanaście dni. Wystarczy godzina.

Barszcz czerwony z koncentratu, czy z buraków?

Zwolennicy kuchni tradycyjnej z pewnością będą w tym miejscu bardzo protestować. Jak barszcz może być zrobiony z koncentratu buraczanego? Przecież jego istotą jest długie gotowanie buraków, a następnie przygotowywanie zakwasu, który dojrzewa przez kilka, a nawet kilkanaście dni.

Tak naprawdę barszcz zrobiony z koncentratu – dla mniej wprawnych gospodyń – może być doskonałą alternatywą tradycyjnego barszczu. Po prostu, w wielu przypadkach, będzie smaczniejszy. Co więcej, jego przygotowanie nie jest tak praco-i-czasochłonne, jak w przypadku barszczu z zakwasu.

Koncentrat barszczu czerwonego – czy warto z niego zrobić barszcz?

Czasem to właśnie ten rodzaj barszczu czerwonego może być jedyną możliwość na jego zasmakowanie dla osób z wrażliwszymi żołądkami. Wiadomo, że potrawy wigilijne nie należą do najlżejszych, jednak wszyscy ci, którzy pochwycili idee zdrowego stylu życia z pewnością będą szukać mniej obciążających organizm alternatyw.

Dla wielu osób koncentrat barszczu czerwonego i zrobiona z niego zupa, będzie delikatniejsza i bardziej przyjazna dla ich żołądków. Dzieje się tak ze względu na zdecydowanie mniejszą kwasowość barszczu czerwonego przyrządzanego przy asyście koncentratu. Oczywiście poszczególne koncentraty różnych firm, mogą się od siebie różnić, i zanim dopasujemy do swoich żołądków ten właściwy, przyjdzie nam trochę po testować. Ważne, aby wybrać taki, który nie będzie zawierał sztucznych dodatków.

Co potrzebujemy do przyrządzenia barszczu z koncentratu?

Na barszcz z koncentratu potrzebny będzie nam dowolny bulion – może być też z kury lub warzywny – oraz oczywiście odpowiednia ilość koncentratu. Reszta produktów to dodatki, w postaci: liści laurowych, goździków, majeranku, ziela angielskiego.

Pamiętaj, aby po przyrządzeniu wywaru odpowiednio go doprawić solą i pieprzem. Możesz dodać także do niego odrobinę cukru. Jeśli chcesz nadać mu kwaskowatego smaku wykorzystaj sok z cytryny.

Koncentrat barszczu czerwonego kupisz nasklep.vitapol.pl